Háború és lopás 3. rész – Az ukrán termőföld több mint negyede óriáscégek kezébe került, mutatjuk, melyek ezek!

Cikksorozatunk legújabb részében bemutatjuk, melyek az ukrán termőterületeken gazdálkodó lagnagyobb cégek, és milyen ezek háttere.

Ezek nagyobb harci ütőképességet biztosítanának a kijevi F-16-osoknak.
Nyitókép: AFP/STR
A Biden-kormányzat „nyitott” arra, hogy nagy hatótávolságú cirkálórakétákat küldjön Ukrajnának, ami nagyobb harci ütőképességet biztosítana a kijevi F-16-osoknak, amelyekkel Kijev további lendületet nyerhet az Oroszország elleni harcban – írta meg a Politico. A rakéta küldéséről még nem született végleges döntés, de a kormányzat most dolgozik a bonyolult részleteken – mondta egy Biden-kormánytisztviselő.
Ezek a kérdések magukban foglalják az érzékeny technológiák átadásának felülvizsgálatát, és annak biztosítását, hogy az ukrán repülőgépek képesek legyenek kilőni a 2400 kilós rakétát, amely 1000 kilós robbanófejet hordoz. A Pentagon nem kívánt nyilatkozni arról, hogy jóváhagyta-e a rakéta átadását.
„Számos lehetőséget mérlegelünk Ukrajna biztonsági segítségnyújtási igényeinek kielégítésére, azonban nem áll rendelkezésünkre információ” – mondta Jeff Jurgensen, a Pentagon szóvivője.
A kongresszus egyes tagjai és politikai ellenfelei azzal vádolták a Biden-kormányzatot, hogy túl lassan halad a háború megnyeréséhez szükséges felszerelés átadásával Kijevnek. Egy mindössze 30 hónapos konfliktus esetében azonban az F-16-osok, Abrams harckocsik, cirkálórakéták, Patriot légvédelmi rendszerek és modern gyalogsági hordozók jóváhagyása a szovjet korszakból származó hadsereget Európa egyik harctéri erőközpontjává változtatta.