Szigorú megtorlás jöhet Ukrajnával szemben – nem is akárkitől
Kijev január 1-jén tette meg a lépést, hogy megszakítsa az Oroszország Ukrajna elleni háborújának finanszírozását segítő bevételeket.
Ezek nagyobb harci ütőképességet biztosítanának a kijevi F-16-osoknak.
Nyitókép: AFP/STR
A Biden-kormányzat „nyitott” arra, hogy nagy hatótávolságú cirkálórakétákat küldjön Ukrajnának, ami nagyobb harci ütőképességet biztosítana a kijevi F-16-osoknak, amelyekkel Kijev további lendületet nyerhet az Oroszország elleni harcban – írta meg a Politico. A rakéta küldéséről még nem született végleges döntés, de a kormányzat most dolgozik a bonyolult részleteken – mondta egy Biden-kormánytisztviselő.
Ezek a kérdések magukban foglalják az érzékeny technológiák átadásának felülvizsgálatát, és annak biztosítását, hogy az ukrán repülőgépek képesek legyenek kilőni a 2400 kilós rakétát, amely 1000 kilós robbanófejet hordoz. A Pentagon nem kívánt nyilatkozni arról, hogy jóváhagyta-e a rakéta átadását.
„Számos lehetőséget mérlegelünk Ukrajna biztonsági segítségnyújtási igényeinek kielégítésére, azonban nem áll rendelkezésünkre információ” – mondta Jeff Jurgensen, a Pentagon szóvivője.
A kongresszus egyes tagjai és politikai ellenfelei azzal vádolták a Biden-kormányzatot, hogy túl lassan halad a háború megnyeréséhez szükséges felszerelés átadásával Kijevnek. Egy mindössze 30 hónapos konfliktus esetében azonban az F-16-osok, Abrams harckocsik, cirkálórakéták, Patriot légvédelmi rendszerek és modern gyalogsági hordozók jóváhagyása a szovjet korszakból származó hadsereget Európa egyik harctéri erőközpontjává változtatta.